Architekt wnętrz  (1)

Funkcjonalność, a design

Architektura Comments Off 175

Architekt wnętrz  (1)Funkcjonalność jest podstawową kategorią, w oparciu o którą funkcjonuje taka dziedzina jak architektura wnętrz, co w ostatnim czasie jest coraz częściej brane pod uwagę przez osoby chcące rozplanować swoją przestrzeń życiową. Choć widoczna jest również tendencja do zakupu przedmiotów, które są tylko i wyłącznie elementem designu, czyli stanowią jeden z elementów wystroju wnętrza i nie posiadają raczej żądnej praktycznej funkcji.

Obecnie jednak każdy architekt wnętrz przy planowaniu przestrzeni zwraca szczególną uwagę na połączenie tych dwóch cech – funkcjonalności i designu. Przykładem mogą być takie elementy wyposażenia wnętrza, jak krzesło czy też fotel – które oprócz tego, że będzie spełniało funkcję siedziska, jest też zwykle w jakiś ciekawy sposób zaprojektowane. Może posiadać na przykład kształt imitujący fale. Zaś dodatkowy element designu może tu stanowić jakieś interesujące obicie z tkaniny, bądź ciekawe wykończenie za pomocą elementów drewnianych, czy to skórzanych. Połączenie owych dwóch cech w efekcie daje zwykle świetny element, który w interesujący sposób dopełnia całą przestrzeń.

Podobne wpisy o architekturze i nieruchomościach:

Author

Related Articles

Hurtownia szkła - Podłogi i meble drewniane na wymiar (Biuro nieruchomości w Wejherowie - Tematyczny portal o deweloperach i projektowaniu online!) http://palacgrobla.pl/ on-line!

Search

Back to Top